Životopis

31. května 2012 v 18:43

JARED PADALECKI

Celé jméno: Jared Tristan Padalecki
Datum narození: 17. července 1982

Tento 193 cm vysoký herec se narodil 17. 7. v San Antoniu v Texasu Sharon a Geraldovi Padaleckim. Vyrůstal se starším bratrem Jeffem a mladší sestrou Megan. Prarodiče z otcovy strany pochází z Polska.

Chodil na Madisonskou střední školu ve svém rodném městě. Už v 12 letech začal navštěvovat hodiny herectví a v roce 1999 vyhrál v soutěži televizní stanice FOX Claim to Fame. Zůčastnil se i předávání cen Teen Choice Awards.

I když získal stipendium na Texaskou univerzitu, po dokončení střední školy se v roce 2000 přestěhoval do LA. Tam začal svou hereckou kariéru.

Jeho první velká role přišla v roce 2000, když získal roli Deana Forestera v úspěšném seriálu Gilmorova děvčata. Tam hrál až do roku 2005. Od té doby neměl o role nouze.

V roce 2001 hrál v rodinném filmu Já a táta a v dalším roce ve filmu Prsten věčného světla, kde hrál s Mischou Barton. V roce 2004 se objevil ve filmu Jeden den v New Yorku po boku Ashley a Mary-Kate Olsenovými.

Jedna z jeho známějších rolí je role Wada v hororu Dům voskových figurín, kde si zahrál po boku Elishy Cuthbert, Paris Hilton a Chada Michaela Murraye, se kterým hrál už v Gilmorových děvčatech a který je jeho dobrý kamarád.Tento horor byl natočen v roce 2005 a v tomto roce hrál i v hororu Cry Wolf.

Avšak jeho nejznámější role je Sam Winchester v seriálu Supernatural.
Hrál i v remaku Pátku třináctého v roce 2009.

27. února 2010 se oženil s herečkou Genevieve Cortese, ta si zahrála Ruby v Supernatural, a 19. března 2012 se jim narodil první syn Thomas Colton Padalecki. Se svou novou rodinou žije ve Vancouveru v Kanadě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama