Životopis

31. května 2012 v 18:28

Jensen Ackles

Celé jméno: Jensen Ross Ackles
Datum narození: 1. Března 1978

Tento americký herec a režisér se narodil 1.3.1978 v Dallasu ve státě Texas Rogerovi Alanovi Acklesovi a Donně Joan Shafferové. Ti ho původně chtěli pojmenovat Justin, ale nakonec se jim to zdálo moc obyčejné a tak zvolili méně obvyklé jméno Jensen. Má staršího bratra Joshe a mladší sestru Mackenzie.

Studoval s nimi na střední škole Lloyda V. Berknera v Richardsonu v Texasu. Chtěl studovat sportovní medicínu, ale na jednom semináři poznal svého budoucího manažera a nechal se přemluvit, že po skončení školy se přestěhuje do LA. Hned dostal roli v dvou sériovém seriálu Pan Rhodey.

Po té chvíli nemohl najít novou práci. Nakonec však dostal roli v seriálu Tak kde čas, kde čtyři roky hrál Erica Romana Bradyho. Za tuto roli byl nominován v mnoha oceněních.

Málem se stal supermanem v seriálu Smallville, nakonec si tam zahrál, avšak v menší roli postavy se jménem Jason Teaguea napsané přímo jemu na tělo.

Zlomový pro něho byl rok 2005 kdy si zahrál v hororu Cesta ke zlu a dostal roli Deana Winchestera v seriálu Supernatural.
V roce 2009 hrál v remaku filmu Krvavý Valentýn.

Tři roky byl zasnoubený s modelkou a herečkou Danneelou Harris než se 15. května 2010 v Dallasu v Texasu vzali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama